ورود به فروشگاه بُلج

نام :

نام خانوادگی :

ایمیل :

مقالات برگزیده

ورود به حساب کاربری

خانه دکوراسیون داخلی خانه سبک دکوراسیون اسکاندیناوی، بهترین انتخاب برای اروپایی پسندان

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی، بهترین انتخاب برای اروپایی پسندان

تخمین زمان مطالعه

7دقیقه
دوشنبه 13 مرداد 1399

تخمین زمان مطالعه

  7  دقیقه

نام سبک اسکاندیناوی ممکن است برای شما کمی نا آشنا به نظر بیاید؛ اما حتما نمونه های زیادی از آن را دیده اید. اسکاندیناوی یکی از سبک های دکوراسیون داخلی است که از دنیای مدرن تاثیر گرفته و همه جزئیات در آن متفاوت تر و در عین حال ساده تر از سبک های معمول دکوراسیون است.

 اگر شما هم به زندگی در یک فضای شیک و ساده علاقه دارید، با این مطلب از مجله دکوراسیون بلج همراه شوید تا همه ویژگی های آن را به شما بگوییم.


سبک اسکاندیناوی چه ویژگی دارد؟

آشناترین ترین نماد سبک اسکاندیناوی در معماری، ساختمان ایکیا است. ساختمانی که با ظاهر ساده، بدون جزئیات و رنگ های خاص، تصویر محبوب و ماندگاری برای خود ساخته است. اولین اصل سبک اسکاندیناوی در چیدمان داخلی خانه نیز همین سادگی است. تجملات، لوازم اضافی دکوری و مبلمان استیل و بزرگ، جایی در این سبک ندارند.

دکوراسیون اروپایی چیدمانی با زمینه سفید با ساده ترین جزئیات دکوراتیو است

دکوراسیون اسکاندیناوی، ترند چیدمان 2020

سبک اسکاندیناوی را یکی از ساده ترین و شیک ترین سبک های دکوراسیون با محدودترین جزئیات دانست. این سبک که از شمال اروپا رواج پیدا کرده و آن را هم خانواده سبک مینیمال می دانند، بااستفاده از رنگ های روشن و چیدمان گسترده، فضایی دلباز را فراهم می کند.  همین عامل باعث محبوبیتش در خانه های نقلی امروزی است که توانسته آن را در لیست خاص‌ترین سبک در دکوراسیون داخلی هم قرار دهد. در همه فضاهای خانه از آشپزخانه تا اتاق خواب، می توانید این سبک ساده و زیبا را به اجرا درآورید.


اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی، استراحت در یک دکوراسیون امروزی

برای اینکه یک اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی داشته باشید، بهتر است رنگ سفید را به عنوان رنگ زمینه انتخاب کنید. با این انتخاب هم چیدمان راحت تری دارید و هم می توانید ترکیب زیباتری از رنگ ها را برای جزئیات انتخاب کنید.

اگر اتاق خواب شما پنجره دارد، پرده های کلفت و تیره را فراموش کنید. چراکه اسکاندیناوی به نور زیاد، رنگ روشن و فضای دلباز معروف است.


انتخاب سرویس خواب مدرن، راز اتاق خواب مینیمال

بهترین راه برای اینکه فضای اتاق را به سبک مینیمال و اسکاندیناوی نزدیک کنید، انتخاب سرویس خواب ساده و مدرن است. اولین چیزی که هنگام ورود به اتاق به چشم می آید، لوازمی مانند تخت و میز آرایش هستند. 

به همین دلیل بهتر است در انتخاب این لوازم، نهایت دقت و سلیقه را به خرج دهید. تخت در سبک اسکاندیناوی از جنس چوب یا ام دی اف است و اغلب رنگی روشن دارد.
 
سرویس خواب چوبی ساده، مهم ترین ویژگی اتاق خواب مدرن 

سادگی سرویس خواب تا جایی پیش می رود که حتی بسیاری از افراد، تخت های بسیار کوتاه و بدون تاج را به عنوان سرویس خواب در سبک مینیمال غربی استفاده می کنند.

سرویس خواب چوبی ساده، مهم ترین ویژگی اتاق خواب مدرن

در این تخت ها تنها یک تشک طبی مانند تشک رویا بر چهارچوب تخت قرار می گیرد و با یک روتختی ساده با رنگ های محدود پوشانده می شود. رنگ های پاستیلی، جذاب ترین رنگ هایی هستند که می توانید از آن ها برای اتاق خواب استفاده کنید.

چیدمان اتاق خواب به سبک شمال اروپا

بعد از انتخاب رنگ زمینه اتاق و سرویس خواب، کار شما برای چیدمان اتاق خواب راحت تر خواهد بود. حالا نوبت وارد کردن رنگ ها و انتخاب جزئیات است. برای اینکه یک اتاق نسبتا مینیمال داشته باشید، اولین شرط این است که هروسیله بدون استفاده ای را از فضای اتاق خواب حذف کنید. 
فراموش نکنید که اتاق شما یک سلول انفرادی نیست؛ استفاده از پاف های ساده و کوچک، گلدان های خوش فرم و مرتبی مانند سانسوریا و تابلوهای بسیار ساده ی دکوراتیو، می تواند زیبایی را به اتاق شما تزریق کند. همچنین می توانید با خرید لوازم دکوراتیو دلخواه خود مانند خرید آباژور ایستاده اتاق مینیمال جذابی برای خود بسازید.

بیشتر بخوانید: 6 ایده جذاب برای چیدمان دکوراسیون با انواع گیاهان خانگی 


طراحی نشیمن خانه به سبک اسکاندیناوی، دنیایی از جذابیت های مینیمال

نشیمن، اصلی ترین فضای خانه است. جایی که باید در آن احساس راحتی کنید و زمان زیاد و با کیفیتی را در آن سپری کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های سبک اسکاندیناوی، این است که به دلیل فضای آراسته و خلوت باعث می شود هنگام حضور در آن احساس راحتی کنید. با اینکه رنگ غالب فضای خانه سفید و رنگ های سرد است، اما جزئیات جذاب و به اصطلاح جمع و جور آن، آرامش بسیاری را به شما منتقل می کنند.

استفاده از کف چوبی، خطوط منظم معماری و توجه به نورپردازی مناسب، از مهم ترین اصولی است که باید در نشیمن خانه رعایت کنید. اگر فاصله نشیمن از در ورودی زیاد است یا راهرویی برای اتصال این فضاها در منزل وجود دارد، یک آینه قدی کنار ورودی نصب کنید.

ترکیب رنگ طوسی و سورمه ای انتخاب مناسب نشیمن اروپایی
 
مبلمان راحتی و مدرن، محبوب ترین مبلمان برای خانه های نقلی

کاناپه هایی با رنگ های ساده، مبلمان ال و صندلی های مدرن، واضح ترین تصویر از فضای نشیمن در سبک اسکاندیناوی است. پارچه های ساده با رنگ های غالب طوسی، سورمه ای و سفید، به فضای داخلی نشیمن نمایی شیک می بخشند. با این حال اگر طرفدار رنگ ها هستید، پیشنهاد می کنیم از جزئیات رنگی مانند کوسن های رنگارنگ و متنوع و شال های مبل استفاده کنید.

همه لوازم و جزئیات در نشیمن سبک اسکاندیناوی کارآمد هستند و طراحی مینیمال دارند. از میز جلومبلی تا گلدان و ساعت دیواری، به زیباتر شدن فضا کمک می کنند. اما اصلی ترین عاملی که این جزئیات را با سبک های دیگر متفاوت می کند، ظاهر ساده و ابعاد منطقی آن ها است.

اگر فضای نشیمن شما بزرگ است یا گوشه هایی دارد که نمی توانید در چیدمان اصلی از آن ها استفاده کنید، لوازم مدرنی مانند صندلی راک انتخاب مناسبی برای نشیمن خواهد بود.

استفاده از مبلمان ساده در نشیمن از ویژگی های اصلی سبک اسکاندیناوی


آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی، سادگی شگفت انگیز در قلب خانه

نور نقطه اشتراک و مانند پیوندی قدرتمند میان فضاهای خانه در سبک اسکاندیناوی است. آشپزخانه در حالت معمول نیز به نور زیادی احتیاج دارد. با این حال، با انتخاب سبک اسکاندیناوی، بازی رنگ و نور در آشپزخانه جان تازه ای می گیرد. به همین دلیل انتخاب کابینت هایی با رنگ روشن از اصلی ترین فاکتورهای ایجاد یک آشپزخانه مدرن اروپایی است. 

اگر فکر می کنید رنگ سفید فضایی خسته کننده را برای شما ایجاد می کند، به جزئیات آشپزخانه رنگ اضافه کنید. رنگ های مات بهترین انتخاب برای این فضا هستند. برای ایجاد تمایز می توانید از نور مخفی یا لامپ های حبابی مدرن در بالای اپن آشپزخانه نیز استفاده کنید.

رنگ سفید و نور روشن ویژگی زیباترین آشپزخانه های مینیمال و اروپایی است
 
سبک دکوراسیون اسکاندیناوی یک سبک نسبتا مینیمال است که در سال های اخیر مورد توجه ساده پسندان قرار گرفته است. ما در فروشگاه اینترنتی بلج همراه شما هستیم تا ساده ترین و شیک ترین دکوراسیون اتاق خواب را برای ساخت این سبک در خانه خود خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان فروش گروه بلج در ارتباط باشید.

همچنین خواهشمندیم نقطه نظرات و سوالات خود را با ما در بخش نظرات مجله اینترنتی بلج به اشتراک بگذارید


بیشتر

ورود به فروشگاه

0
5 از 5
تگ ها:

درباره نویسنده

محمد محمدی

محمد محمدی هستم، حدود شش سال قبل از رشته ی IT فارق التحصیل شدم. با بحث شیرین تولید محتوا در دوران داشنجویی آشنا شدم. یکی از موضوعاتی که درباره آن مطالعه ی آزاد زیادی داشتم در ضمینه دکوراسیون داخلی بود و همین علاقه ی من باعث شد تا بتونم یکی از اعضای خانواده بزرگ بلج باشم. در ضمینه دکوراسیون داخلی سال هاست که مشغول فعالیت هستم و امید وارم بتونم اطلاعاتم رو در اختیار کسانی که در این ضمینه فعالیت دارند قرار بدم.

نظر شما

نظرات کاربران