ورود به فروشگاه بُلج

نام :

نام خانوادگی :

ایمیل :

مقالات برگزیده

ورود به حساب کاربری

خانه دکوراسیون داخلی خانه همه چیز درباره سبک دکوراسیون صنعتی در خانه

همه چیز درباره سبک دکوراسیون صنعتی در خانه

تخمین زمان مطالعه

6دقیقه
سه شنبه 07 مرداد 1399

تخمین زمان مطالعه

  6  دقیقه

وقتی صحبت از سبک دکوراسیون صنعتی به میان می آید، اولین تصویر ذهنی اغلب افراد به فضاهای اداری یا کارگاهی محدود می شود. اما این سبک آنقدر جذابیت دارد که در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین ترندهای دکوراسیون در تمام دنیا تبدیل شده و میان علاقه مندان به دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

اگر از دیدن چیدمان منحصر به فرد و غیر معمول هیجان زده می شوید، با این مطلب از مجله بلج همراه باشید تا با ویژگی های چیدمان صنعتی یا دکوراسیون اینداستریال در دکوراسیون داخلی خانه بیشتر آشنا شوید.


تلفیق چیدمان مدرن و قدیمی، مهم ترین ویژگی سبک دکوراسیون صنعتی در معماری 

دکوراسیون صنعتی یک فضای ساده و خالی از تظاهر است. همین ویژگی، جرقه ای برای محبوبیت آن در همه دنیا بود. معماران داخلی که سبک چیدمان صنعتی را برای کار حرفه ای خود انتخاب می کنند، عقیده دارند که معماری اینداستریال، همه جزئیات را نمایش می دهد و دیگر جایی برای تصور باقی نمی گذارد. علاوه بر این ویژگی های دیگری هم دارد که باعث شده آن را به عنوان یکی از خاص ترین سبک های معماری در دنیا بشناسیم.

1. کاربردی بودن فضا، برگ برنده معماری صنعتی

اگر به نمونه های طراحی داخلی صنعتی نگاه کنید و لوازم دکوراتیو آن را بشمارید، متوجه می شوید که تعداد این لوازم جانبی کمتر از انگشتان یک دست است. دکوراسیون صنعتی در معماری تاکید دارد که همه چیز باید بدون اغراق در چیدمان داخلی قرار بگیرد. به همین دلیل با لوازم دکوراتیو میانه چندان خوبی ندارد. 

تنها لوازم دکوراتیوی که در نمونه های دکوراسیون صنعتی به صورت مشترک می بینید، استفاده از انواع گل و گلدان های بلند و ساده آپارتمانی در گوشه های فضا و تابلوهای نقاشی بلند با رنگ های معمولا خنثی است. بنابراین اگر انتخاب شما استفاده از این سبک از معماری در فضای داخلی باشد، هرگز دست روی اکسسوری های لوکس و رنگارنگ نگذارید. برای شروع می توانید با طراحی یک برنامه فنگ شویی اتاق خواب، لوازم بدون استفاده و انباشته شده را خارج کنید.

استفاده مناسب از فضا و سادگی در چیدمان در دکوراسیون صنعتی اهمیت دارد

2. رنگ خنثی فلز، بهترین مکمل رنگ آجری دیوارها در دکوراسیون داخلی

فلز و چوب مهم ترین متریال به کار رفته در دکوراسیون صنعتی هستند. در حقیقت می توان تلفیق چوب و فلز را هویت این سبک از معماری داخلی دانست. استفاده از رنگ های خنثی مانند رنگ طوسی و خاکستری کاربردی ترین رنگ در دکوراسیون داخلی اینداستریال هستند و از رنگ های روشن و سرزنده در آن خبری نیست. گاهی در فضاهایی با این سبک از چیدمان، دیوارهای آجری یا سطوحی با رنگ گرم می بینید. این تلفیق هوشمندانه به فضا هویتی منحصر به فرد می بخشد.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که برای انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی لازم است بدانید 


3. ترکیب چیدمان لوازم مدرن و قدیمی در سبک اینداستریال

دکوراسیون داخلی صنعتی با وجود همه محدودیت ها، دست شما را در انتخاب لوازم باز می گذارد. در این سبک که در اصل نمایانگر انقلاب صنعتی است، هم لوازم مدرن و هم لوازم قدیمی کاربری دارند. 

برای مثال می توانید یک سرویس خواب چوبی ساده و مدرن را کنار میز و صندلی فلزی با نمای قدیمی قرار دهید. تنها نکته ای که برای انتخاب و خرید لوازم باید به آن توجه کنید، رنگ و تناسب آن ها با فضای اتاق است.


سبک industrial برای چه فضاهایی کاربرد دارد؟

تا چند سال پیش سبک دکوراسیون صنعتی کمتر در دکوراسیون خانه های ایرانی دیده می شد و بیشتر در فضاهایی مانند کافه ها و رستوران ها کاربرد داشت. اما چند وقتی است که این سبک جایگاه خود را در معماری داخلی خانه ها هم پیدا کرده و به یکی از محبوب ترین و خاص ترین سبک های دکوراسیون داخلی سال تبدیل شده است. 

سبک صنعتی در دکوراسیون جلوه بی نظیری در خانه هایی با متراژ بالا و سقف بلند دارد. با این حال به دلیل استفاده کم از اکسسوری ها و ایجاد فضاهای کارآمد، می تواند انتخاب خوبی برای تزیین خانه های نقلی هم باشد.

طراحی industrial انتخابی مناسب برای خانه هایی با پنجره های بلند


طراحی صنعتی دکوراسیون داخلی، با فلز و آجر خانه ای جذاب بسازید

سبک دکوراسیون صنعتی به المان های ساده و کاربردی شناخته می شود، اما به دلیل وجود جذابیت های بصری، یکی از محبوب ترین چیدمان ها در سال های اخیر نیز شناخته شد. اجرای این سبک از دکوراسیون در منزل نکات خاصی دارد که باید به آن ها توجه کنید.

1) چیدمان اتاق خواب صنعتی، جذابیت در کارخانه متروک 

اتاق خواب باید کاملا ساده و خالی از هر وسیله اضافه باشد. به همین دلیل است که اتاق خوابی با دکوراسیون صنعتی، فضایی مینیمال هم دارد. استفاده از رنگ های تیره برای کف، دیوارهای بتنی و روتختی با رنگ های سرد، یک امتیاز ویژه در این سبک به حساب می آید. 

از طرفی استفاده از قاب عکس های بزرگ یا استیکر دیواری اتاق خواب فضای شما را به سادگی به یک اتاق شیک با دکوراسیون صنعتی تبدیل می کند. یکی دیگر از راه های زیباسازی اتاق خواب، نصب کتابخانه های چوبی و فلزی است.

استفاده از لوازم چوبی ساده و رنگ های طوسی و خاکستری مبنای فضای صنعتی اتاق خواب

2) اتاق نشیمن با الهام از دکوراسیون اینداستریال

دیوارهای سرد و بتنی و استفاده از رنگ های تیره، از ویژگی های مشترک میان تمام فضاها در سبک دکوراسیون صنعتی است. اصلی ترین عاملی که به وسیله آن می توانید در اتاق نشیمن جذابیت ایجاد کنید، انتخاب مبلمان است. 

معمولا در اتاق نشیمن از مبلمانی مانند وینتج و چرمی با رنگ های آجری استفاده می شود و میزها می تواند فلزی باشد. از طرفی می توانید با خرید میز کنسول چوبی، تناسب میان تزیینات فلزی و چوبی را به تعادل برسانید.

همچنین گلدان های گوشه اتاق نشیمن به ویژه گلدان هایی با برگ پهن، از تزیینات معمول در سبک دکوراسیون صنعتی هستند. ترکیب طیف رنگ سبز با رنگ های سرد و آجری، باعث ایجاد تعادل در فضا می شود.

3) ساخت آشپزخانه ای با طرح صنعتی

یکی از جذاب ترین فضاسازی های سبک دکوراسیون صنعتی، آشپزخانه است. نمایان بودن لوله ها و اتصالات، کانال های تهویه هوا و تیرک های چوبی و فلزی برگ برنده آشپزخانه هستند. کابینت ها معمولا از میان رنگ هایی با طیف طوسی و خاکستری انتخاب می شوند. گاهی با توجه به اندازه فضای آشپزخانه، برای ایجاد زیبایی بصری از چهارپایه فلزی و لامپ حبابی برای اپن استفاده می شود.
​​​​​​​

آشپزخانه صنعتی باید خلوت، ساده و بدون رنگ های اضافه باشد


نکات طراحی صنعتی، زیبایی باورنکردنی بدون رنگ های اضافی

تنها زمانی احساس راحتی واقعی در یک خانه داریم که حس گرما و صمیمیت را ازچیدمان و لوازمش بگیریم. خانه هایی با سبک صنعتی اگرچه چیدمانی متفاوت از هرآنچه تا به حال دیده اید دارند، اما می توانند با سادگی خود ذهنی آرام و فضایی متفاوت را به شما هدیه دهند. فقط کافی است کمی سلیقه به خرج دهید و فضایی متفاوت بسازید؛ فضایی که با وجود رعایت اصول چیدمان صنعتی، ذائقه و علایق شما هم در بر داشته باشد.

پس از این سبک چیدمان حتما با خود فکر می کنید که خانه شما بسیار متفاوت و زیباست؛ حتی بدون استفاده از رنگ ها و جزئیات اضافی! 
زیباترین دکوراسیون های صنعتی نتیجه چیدمان اصولی لوازم چوبی و فلزی کنار هم هستند. ما در گروه دکوراسیون اتاق خواب بلج، با ارائه بهترین و به روز ترین محصولات چوبی همراه شما در چیدمان هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی بلج ارتباط برقرار کنید. 

از این که تا پایان این مطلب از مجله اینترنتی بلج با ما همراه بودید از شما سپاس گذاریم و امیدواریم این مقاله برای شما مفید و موثر بوده باشد

بیشتر

ورود به فروشگاه

1
5 از 5
تگ ها:

درباره نویسنده

محمد محمدی

محمد محمدی هستم، حدود شش سال قبل از رشته ی IT فارق التحصیل شدم. با بحث شیرین تولید محتوا در دوران داشنجویی آشنا شدم. یکی از موضوعاتی که درباره آن مطالعه ی آزاد زیادی داشتم در ضمینه دکوراسیون داخلی بود و همین علاقه ی من باعث شد تا بتونم یکی از اعضای خانواده بزرگ بلج باشم. در ضمینه دکوراسیون داخلی سال هاست که مشغول فعالیت هستم و امید وارم بتونم اطلاعاتم رو در اختیار کسانی که در این ضمینه فعالیت دارند قرار بدم.

نظر شما

نظرات کاربران