ورود به فروشگاه بُلج

نام :

نام خانوادگی :

ایمیل :

مقالات برگزیده

ورود به حساب کاربری

خانه دکوراسیون داخلی خانه با سبک دکوراسیون مدیترانه‌ ای بیشتر آشنا شوید

با سبک دکوراسیون مدیترانه‌ ای بیشتر آشنا شوید

تخمین زمان مطالعه

8دقیقه
یکشنبه 21 دی 1399

تخمین زمان مطالعه

  8  دقیقه

چیدمان سبک مدیترانه‌ای، یکی از جذاب ترین سبک های دکوراسیون داخلی است گه از کشورهای شمال دریای مدیترانه از جمله اسپانیا، یونان و ایتالیا نشات گرفته است.

این سبک همانطور که از اسمش پیداست با حال و هوای ساحل های مدیترانه ترکیبی از سادگی و طراوت بین طرفداران دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود.

اگر دوست دارید حس و حال عاشقانه سواحل ایتالیا، بازی رنگ‌های گرم اسپانیا، طراوت ساحل یونان و فضای بازارهای ادویه مراکش را در دکوراسیون خود اضافه کنید، این سبک بی نظیرترین انتخاب برای شماست. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با ویژگی های سبک دکوراسیون مدیترانه ای در چیدمان  مکان های مختلف خانه مثل اتاق نشیمن، آشپزخانه و حتی چیدمان فضای اتاق خواب و سرویس خواب بیشتر آشنا شوید.


کفپوش های خنک و ساده، اولین ویژگی سبک دکوراسیون مدیترانه ای

از جمله جذاب ترین ویژگی های خانه هایی که با دکوراسیون مدیترانه ای مزین شده است می توان به کفپوش های آن اشاره کرد. در خانه های مدیترانه‌ای از کفپوش های تایلی و یک تکه و کاشی به دلیل نگهداری آسان، مقاومت و خنک بودن آنها استفاده می‌شود.

علاوه بر این، سنگ آهک و مرمر، کاشی های رنگ آمیزی شده با دست و تراکوتا نیز به عنوان رایج ترین کفپوش ها در سبک داخلی مدیترانه‌ای دیده می‌شوند. خوشبختانه این مدل کف پوش ها در ایران هم وجود دارد و شما می توانید به راحتی این کف پوش ها را به عنوان یکی از المان های خانه هایی با دکوراسیون مدیترانه ای به منزل خود اضافه کنید. 

کفپوش سبک مدیترانه‌ای


بافت دیوارهای گچ بری شده، مهم ترین ویژگی خانه ها در سبک دکوراسیون مدیترانه ای

دیوارهای بافت دار گچ بری شده در خانه های سنتی مدیترانه ای بسیار دیده می‌شوند. بافت گچ بری ها در این سبک از دکوراسیون از بافت های صاف و ظریف (مانند گچ بری ونیزی) تا بافت های درشت و زیاد طبقه بندی می شوند. البته برای اضافه کردن این المان ها نیاز نیست که هزینه زیادی صرف کنید چرا که شما می توانید با افزودن دانه های قهوه یا شن و ماسه به رنگ دیوارها، بافت های برجسته را بر روی دیوار ها بوجود آورید و با ارزان ترین بودجه ممکن جذاب ترین دیوار را با حس و حال دکوراسیون مدیترانه ای ایجاد کنید. 

در نمای بیرونی خانه های مدیترانه ای معمولا از آجر یا گچ بری های خاص استفاده می‌شود. توجه به جزئیات سنگی در سقف و دیواره ها یکی از ویژگی های بارز این سبک است.

استفاده از سنگ های برجسته در دیوارهای سبک مدیترانه‌ای


فرش و پرده های ابریشمی، اصلی ترین ویژگی خانه هایی به سبک دکوراسیون مدیترانه ای 

یکی از مهم ترین ویژگی های بازر دکوراسیون مدیترانه ای این است که در این سبک دکوراسیون افراد به شدت از فرش ها با پترن های شلوغ و دست باف استفاده می کنند. 

علاوه بر این پرده های بلند پشمی، فرش های دست باف ، سرویس خواب بزرگسال و  سرویس خواب نوجوان از جنس پنبه از المان های رایجی است که در بیشتر خانه هایی که به سبک مدیترانه ای چیده شده است دیده می شود. البته توجه داشته باشید که استفاده از الگوهای ساده فرش و پرده در این سبک مجاز است و نیازی نیست که فقط از فرش های پترن دار استفاده شود.

فرش و پرده در سبک مدیترانه‌ای

نمایش نور طبیعی، ویژگی شاخص خانه هایی که به سبک دکوراسیون مدیترانه ای چیده شده

وجود نور طبیعی در بسیار از سبک های دکوراسیون داخلی دیده نمی شود اما طراحان داخلی به این نکته ارزشمند تاکید کرده اند که نمایش نور طبیعی از جمله شاخصه های ویژه دکوراسیون مدیترانه ای است. اما با توجه به این نکته ارزشمند باید توجه داشت که برای استفاده از نور طبیعی در این سبک از دکوراسیون بایستی از به کارگیری پرده های مات و تیره دوری کنید تا نور طبیعی به راحتی وارد فضای خانه شود. 


مبلمان محکم و بزرگ، بهترین انتخاب برای چیدمان خانه های مدیترانه‌ای 

حضور مبلمان های بزرگ یکی دیگر از ویژگی های خانه هایی است که با دکوراسیون مدیترانه ای چیده شده اند. در این سبک مبلمان ها، اغلب بزرگ، محکم و دارای حکاکی دستی با رنگ بندی یک دست از جنس چوب یا فلز چکش کاری شده هستند. به عنوان مثال؛ حضور میز ورودی یا صندلی تکی، آینه های چوبی روستیک، گنجه های حکاکی شده، درب ها و پنجره های طاقی شکل چوبی یا چهارپایه های کوچک از جمله المان های تاثیر گذار در این سبک از دکوراسیون به حساب می آیند.

مبلمان در چیدمان سبک مدیترانه


تاثیر شگفت انگیز رنگ در چیدمان مدیترانه‌ای را دست کم نگیرید

توجه به رنگ ها مسئله ارزشمندی است که اگر به آن توجه نشود دکوراسیون به درستی اجرا نشده است. رنگ های پایه در این سبک بازتاب دهنده ساحل و طبیعت هستند و استفاده از این رنگ ها می تواند یک دکوراسیون مدیترانه ای تمام عیار برای خانه شما به وجود آورد. 

رنگ هایی مانند سفید، کرم ، آبی، طوسی، آجری، خاکستری و سوسنی معمولا به عنوان رنگ های پس زمینه و رنگ فرعی در این دکوراسیون استفاده می شوند. 

البته شما می‌توانید برای ایجاد جذابیت به دکوراسیون خانه خود در فضای نشیمن یا اتاق خواب خود، خصوصا در سرویس خواب نوزاد، رنگ های شادتری مانند قرمز روشن، سبز یا زرد به رنگ های پایه این سبک اضافه کنید.


اکسسوری های کاربردی در چیدمان مدیترانه، از اکسسوری ها غافل نشوید

برای انتخاب اکسسوری در خانه های مدیترانه ای باید به رنگ ها و جزئیات دکوراتیوها توجه ویژه داشته باشید چرا که اگر اکسسوری از کانسپت دکوراسیون خارج باشد به راحتی فضا را دچار دوگانگی می کند. در نهایت منزل شما با یک دکوراسیون بی هویت رو به رو خواهد شد. 

خانه هایی با این سبک به دلیل زیبایی بی تکلف، کارآمد بودن و سادگی‌شان محبوب هستند به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا از ساده ترین اکسسوری ها در این دکوراسیون استفاده کنید. به عنوان مثال، گلدان های طبیعی، بشقاب های رنگی سرامیکی، آینه های ساده و کوچک، قاب های فرفوژه و چراغ های فلزی بهترین انتخاب برای اکسسوری خانه ها در این سبک از دکوراسیون هستند.

اکسسوری در چیدمان مدیترانه‌ای

چیدمان آشپرخانه در سبک مدیترانه‌ای، ترکیبی از طبیعت و آرامش

چیدمان دکوراسیون مدیترانه ای در آشپزخانه ها هم دیده می شود و اصول منحصر به فرد با خود را به همراه دارد. در سبک مدیترانه‌ای معمولا آشپزخانه ها بزرگ و با چیدمان مرتب و اصولی دیده می‌شوند. به عنوان مثال استفاده از هودهای عریض، کاشی های سنگی، کابینت های چوبی، سقف های الوار دار و استفاده از چراغ های فلزی، برخی از ویژگی های سبک آشپزخانه مدیترانه‌ای هستند که آن ها را به یکی از محبوب ترین سبک های آشپرخانه های مدرن تبدیل کرده است.

چیدمان آشپزخانه در سبک مدیترانه‌ای


اتاق خواب‌تان را به سبک مدیترانه ای بچینید

استفاده از تخت خواب های دو نفره بزرگ و چوبی در سبک مدیترانه‌ای بسیار مرسوم است. به صورت کلی در  اتاق خواب سبک مدیترانه ای، اجزاء و ویژگی های سنتی با ویژگی های سبک معاصر ترکیب شده اند. به عنوان مثال در تصویر زیر مشاهده می کنید که تخت چوبی و جذاب با آباژور، شمعدان های بلند مدرن و قاب پنجره ها ترکیب بسیار چشم نوازی را ایجاد کرده است.

اتاق خواب به سبک مدیترانه


چیمان مدیترانه ای تداعی کننده آرامش سواحل مدیترانه

همانطور که در این مقاله گفته شد هدف از چیدمان سبک مدیترانه ای ایجاد آرامش و احساس آرامش سواحل شمالی دریای مدیترانه در خانه است. استفاده از این سبک امروزه در ویلا و آپارتمان های  مناطق ساحلی بسیار به چشم می‌خورد.


اگر شما هم به حس و حال ساحل های مدیترانه‌ای علاقه دارید، پیشنهاد میکنیم از این سبک در چیدمان تمام یا قسمتی از خانه‌تان استفاده کنید.
نظر شما درمورد چیدمان مدیترانه‌ای چیست؟ از کدام بخش این سبک در چیدمان‌ منزل‌تان استفاده کرده اید؟ 

پیشنهادات و نظرات خود را در مورد سبک و چیدمان مورد علاقه‌تان با در میان بگذارید تا سایر مخاطبان مجله اینترنتی بلج نیز بتوانند از نظرات ارزشمند و مهم شما استفاده کنند. 

بیشتر

ورود به فروشگاه

1
تگ ها:

درباره نویسنده

محمد محمدی

محمد محمدی هستم، حدود شش سال قبل از رشته ی IT فارق التحصیل شدم. با بحث شیرین تولید محتوا در دوران داشنجویی آشنا شدم. یکی از موضوعاتی که درباره آن مطالعه ی آزاد زیادی داشتم در ضمینه دکوراسیون داخلی بود و همین علاقه ی من باعث شد تا بتونم یکی از اعضای خانواده بزرگ بلج باشم. در ضمینه دکوراسیون داخلی سال هاست که مشغول فعالیت هستم و امید وارم بتونم اطلاعاتم رو در اختیار کسانی که در این ضمینه فعالیت دارند قرار بدم.

نظر شما

نظرات کاربران