ورود به فروشگاه بُلج

نام :

نام خانوادگی :

ایمیل :

مقالات برگزیده

ورود به حساب کاربری

خانه دکوراسیون داخلی خانه سبک دکوراسیون سنتی غربی، چطور این سبک از دکوراسیون را اجرا کنیم؟

سبک دکوراسیون سنتی غربی، چطور این سبک از دکوراسیون را اجرا کنیم؟

تخمین زمان مطالعه

8دقیقه
جمعه 26 دی 1399

تخمین زمان مطالعه

  8  دقیقه

در میان انواع مختلف سبک دکوراسیون، یکی از پرطرفدارترین سبک ها، سنتی غربی است. اگر آشنایی کاملی با این سبک ندارید، در این مقاله قصد داریم به صورت کامل آن را معرفی و بررسی کنیم

در نگاه اول به نام سبک دکوراسیون سنتی غربی می توان جزئیات یا حداقل تصویر کلی آن را تصور کرد. سبکی از دکوراسیون که از سنت ها نشات گرفته است و احتمالا مواردی مانند دکوریجات قدیمی در آن به چشم می خورد. 

اگر قصد دارید سبک دکوراسیون سنتی غربی را به عنوان دکوراسیون منزل انتخاب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید تا از دیدگاه های مختلف این سبک دکوراسیون را بررسی کنیم.

سبک دکوراسیون سنتی غربی


سبک دکوراسیون سنتی غربی چیست؟

این سبک دکوراسیون از نوع چیدمان خانه ها در قرن 18 و 19 الهام گرفته شده است. اگر بخواهیم به چگونگی شکل گیری این سبک دکوراسیون بپردازیم باید اشاره ای که به عناصر مورد استفاده در دکوراسیون خانه های مناطق فرانسه و انگلستان داشته باشیم. در سبک دکوراسیون سنتی غربی، محوریت اصلی مربوط به لوازم قدیمی و مجلل است. مبلمان های مجلل، وسایل عتیقه و لوازم تزئینی از اصلی ترین عناصری هستند که در سبک دکوراسیون سنتی غربی مورد استفاده قرار می گیرند.


نقش مبلمان در دکوراسیون سنتی غربی و چیدمان پذیرایی 

اصلا عجیب نیست که در این سبک دکوراسیون شاهد دو یا حتی سه دست مبلمان باشید. معمولا مبلمان های مورد استفاده در این سبک چیدمان منزل، بسیار مجلل هستند. مبلمان های منزل به عنوان یک عنصر اصلی در دکوراسیون سنتی غربی، معمولا چارچوب های بزرگی دارند و صندلی های مورد استفاده برای میز ناهار خوری معمولا ساده تر از مبلمان های اصلی منزل هستند اما باز هم استفاده از رنگ های تیره و پایه های مخروطی شکل در آن ها دیده می شود. 

به صورت کلی سه مدل مبلمان در این سبک استفاده می شود. چپیندل (Chippendale)، کویین آن (Queen Anne) و شریتون (Sheraton) سه سبک مبلمان معروف هستند که منبت کاری بسیار زیبایی دارند. ویژگی مشترک میان اکثر مبل های مورد استفاده در این سبک، رنگ تیره و چوب های ضخیم آنهاست. 

رنگ های سبک دکوراسیون سنتی غربی


رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون سنتی غربی 

به صورت کلی رنگ های تشکیل دهنده این سبک دکوراسیون تیره هستند. معمولا رنگ کرم و بژ به عنوان رنگ دوم و سوم کنار رنگ قهوه ای تیره به چشم می خورد. عناصر چوبی بزرگ مانند مبلمان، کمد لباس، میز ناهار خوری و موارد دیگر از گزینه هایی هستند که در اکثر مواقع قهوه ای تیره خواهند بود. از دیگر رنگ هایی که در این سبک دکوراسیون استفاده می شود می توان به رنگ قرمز اشاره کرد که معمولا در چیدمان وسایل تزئینی و کلاسیک به چشم می خورد. موضوعی که در انتخاب رنگ های دکوراسیون سنتی غربی اهمیت دارد این است که هماهنگی لازم به بهترین شکل ایجاد شود. از آنجایی که معمولا پارچه های مورد استفاده در مبلمان و پرده ها در این سبک گران قیمت چرم، ابریشم و مخمل هستند، برای هماهنگی رنگ آن ها با دیگر عناصر باید از رنگ های ملایم تر استفاده شود. 


اهمیت در نظر گرفته رنگ ها در اجرای دکوراسیون سنتی غربی 

برای پیاده سازی سبک سنتی غربی در قسمت های مختلف منزل باید به ویژگی های این سبک توجه داشته باشید. به طور مثال برای اجرای این سبک دکوراسیون در اتاق خواب، باید عناصر اصلی مانند سرویس خواب و کمد یک رنگ مشابه داشته باشند و در مقابل آن، پرده ها و لوازم تزئیناتی رنگ دیگری داشته باشند تا هرج و مرج به چشم نیاید. 

به صورت کلی استفاده یکسان از یک رنگ در قسمت های مختلف خانه می تواند حس یکنواختی ایجاد کند اما این تنوع رنگ نیز باید به گونه ای باشد که مهم ترین ویژگی سبک دکوراسیون سنتی غربی یعنی "قرینه بودن و دور از هرج و مرج بودن" زیر سوال نرود. به صورت کلی برای اجرای سبک دکوراسیون سنتی غربی باید ویژگی های اصلی آن را به خوبی بشناسید. 

اجرای دکوراسیون سنتی غربی


مهم ترین ویژگی های سبک دکوراسیون سنتی غربی چیست؟

نظم، انضباط و قرینه بودن، مهم ترین ویژگی سبک دکوراسیون سنتی غربی است که در قسمت های مختلف باید دیده شود. چیدمان انواع عناصر بزرگ و کوچک در این سبک دکوراسیون باید به گونه ای باشد که نظم و قرینه بودن آن ها به چشم آید. به طور مثال اگر قصد خرید کتابخانه دارید، باید مکان قرارگیری آن را به گونه ای انتخاب کنید که قرینه بودن عناصر دیگر را تحت تاثیر نگذارد.

ویژگی بعدی سبک دکوراسیون سنتی غربی، تجملاتی بودن است. این حالت تجملاتی در قسمت های مختلف این دکوراسیون دیده می شود. از سرویس خواب، مبلمان سلطنتی، پارچه های گران قیمت به کار رفته در پرده و مبل ها، میز ناهار خوری، اشیا و تزئینات روی شومینه یا شلف دیواری گرفته تا جزئی ترین موارد مانند اشیا تزئینی که بیشتر سبک کلاسیک دارند.  

مبلمان دکوراسیون سنتی غربی ​​​​​​​


آیا سبک دکوراسیون سنتی غربی را در همه منازل می توان اجرا کرد؟

اگر به ویژگی های این سبک توجه داشته باشید و پالت رنگ آن را به خوبی درک کنید، قطعا می توانید این سبک را در هر قسمت از خانه پیاده سازی کنید. حتی با جایگزین کردن رنگ های خنثی در قسمت هایی که کمتر به چشم می آیند، می توانید این سبک را به سبک مدرن نزدیک تر کنید. به صورت کلی استفاده از لوازم آنتیک، با ارزش و در نظر گرفتن نظم چیدمان به شما کمک می کند تا به بهترین شکل این سبک دکوراسیون را در منزل خود اجرا کنید. 

در این مقاله از مجله اینترنتی بلج سعی کردیم به صورت کامل به بررسی ویژگی های این سبک و معرفی آن بپردازیم. اما برای پیاده سازی این سبک خواندن مقاله و آشنا شدن با ماهیت سبک دکوراسیون کافی نیست. بلکه باید تصاویر زیادی از این سبک مشاهده کنید تا بتوانید منزل خود را در ذهنتان شبیه سازی کرده و دکوراسیون را اجرا کنید. 

بیشتر

ورود به فروشگاه

2
5 از 5
تگ ها:

درباره نویسنده

محمد محمدی

محمد محمدی هستم، حدود شش سال قبل از رشته ی IT فارق التحصیل شدم. با بحث شیرین تولید محتوا در دوران داشنجویی آشنا شدم. یکی از موضوعاتی که درباره آن مطالعه ی آزاد زیادی داشتم در ضمینه دکوراسیون داخلی بود و همین علاقه ی من باعث شد تا بتونم یکی از اعضای خانواده بزرگ بلج باشم. در ضمینه دکوراسیون داخلی سال هاست که مشغول فعالیت هستم و امید وارم بتونم اطلاعاتم رو در اختیار کسانی که در این ضمینه فعالیت دارند قرار بدم.

نظر شما

نظرات کاربران