ورود به فروشگاه بُلج

نام :

نام خانوادگی :

ایمیل :

مقالات برگزیده

ورود به حساب کاربری

خانه دکوراسیون داخلی خانه دکوراسیون اصولی و استاندارد خانه های مربع شکل

دکوراسیون اصولی و استاندارد خانه های مربع شکل

تخمین زمان مطالعه

7دقیقه
پنجشنبه 02 بهمن 1399

تخمین زمان مطالعه

  7  دقیقه

با توجه به یکسان بودن طول و عرض خانه در خانه های مربع شکل، چیدمان و دکور کردن این خانه ها یکی از سخت ترین چیدمان های منزل است. اما اگر منزل شما هم مربع شکل است، اصلا نگران این موضوع نباشید؛ ما در این مقاله به معرفی ایده های اصولی و کاربردی برای چیدمان اتاق های مربعی شکل منزل شما می‌پردازیم. 

قدم اول؛ پلان خانه مربعی شکل‌تان را طراحی کنید

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد به دلیل یکسان بودن طول و عرض در خانه های مربع شکل جدا سازی فضا کمی سخت است. بنابراین برای اینکه در زمان جابه جایی و چیدمان شلف دیواری، مبلمان و دیگر وسیله های منزل دچار مشکل و چالش های مشابه نشویم؛ بهتر است پلان و چیدمان خانه تان را مدنظرتان را بر روی یک کاغذ به طور ساده طراحی کنید، مکان مبل، تلویزیون و میزناهارخوری را مشخص کنید و پس از آن شروع به جابه جایی وسیله ها و مبله کردن منزلتان کنید.

چیدمان خانه های مربعی شکل


سادگی و خلوتی در چیدمان اتاق های مربعی شکل

در چیدمان خانه و اتاق های کوچک مربعی شکل تا حدامکان از چیدمان اثاثیه اضافه پرهیز کنید. درصد زیادی از اثات های موجود در خانه های ما غیر قابل استفاده و غیر ضروری است. برای خرید اکسسوری و وسیله های منزل در خانه های مربعی حتما حتما ابعاد و سبک چیدمان را در نظر بگیرید و اعتدال را رعایت کنید.

چیدمان خانه های مربعی شکل

برای انتخاب سرویس خواب بهتر است از تخت های کوچک و کاربردی مانند کاناپه های تخت‌شو استفاده کنید. استفاده از رنگ های روشن،اکسسوری های کوچک و فرش های یکدست و ساده انتخاب بسیار خوبی برای خانه های مربعی شکل هستند.


دکوراسیون اتاق پذیرایی در چیدمان خانه‌های مربع شکل

برای دکوراسیون اتاق پذیرایی در خانه های مربعی شکل در ابتدا لازم است نقطه کانونی اتاق را تعیین کنید و جایگاه مبلمان و میز ناهار خوری را با توجه به آن مشخص کنید. نقطه کانونی می‌تواند تلویزیون، شومینه و حتی یک تابلو یا پنجره باشد. 

دکوراسیون اتاق پذیرایی در چیدمان خانه‌های مربع شکل

تفکیک کردن فضا به منظم بودن این خانه ها بسیار کمک می‌کند؛ برای مثال می‌توانید: مبل و میز غذا خوری را پشت هم قرار دهید و فضای نشیمن و ناهار خوری را از هم جدا کنید یا با خرید کتابخانه سیار و استفاده از آن میتوانید فضاهارا از یکدیگر تفکیک کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که تا حد امکان از شلوغی و بی نظمی در چیدمان این خانه ها بپرهیزید.


تاثیر نور و رنگ در دکوراسیون خانه های مربعی را جدی بگیرید

نور و روشنایی در خانه های مربعی شکل اهمیت بسیار زیادی دارند. سعی کنید در این خانه ها حداقل دو نور مرکزی داشته باشید. نور مرکزی نورهای سقفی لوستر بوده که می‌توانید یک سیم کشی برای قسمت مبلمان و یک سیم کشی برای قسمت ناهارخوری داشته باشید؛ این کار به تفکیک فضای شما نیز کمک بسیاری می‌کند. 

دکوراسیون اتاق پذیرایی در چیدمان خانه‌های مربع شکل

برای رنگ دیوارها بهتر است با انتخاب یکی از دیوارهای اصلی آن را به رنگ تیره درآورید. این کار باعث می‌شود تا عمق در خانه ایجاد شود. همچنین می‌توانید با انتخاب کاغذ رنگی هایی که در آنها از نقوش افقی استفاده شده است به بزرگ شدن خانه های مربعی شکل کمک کنید.


تقارن در چیدمان خانه های مربعی را فراموش نکنید

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، بهتر است مبلمان حول نقطه کانونی چیده شود. بهترین حالت چیدمان مبلمان در خانه های مربعی به شکل قرینه است، اما اگر به چینش متقارن علاقه مند نیستید؛ میتوانید با استفاده از مبل ال یا قراردادن مورب صندلی ها چیدمان غیر متقارن را ایجاد کنید. این نکته را در نظر بگیرید که در صورت استفاده از چیدمان های غیر قرینه تعادل بصری بین عناصر و فضا را رعایت کنید. 


چیدمان اتاق خواب در دکوراسیون خانه های مربعی شکل

در اتاق های مربع شکل بهتر است تخت خواب را در مرکز اتاق قرار دهید و دو طرف آن را با استفاده از وسیله های مورد نیاز و اکسسوری های مورد علاقه تان، به طور قرینه دکوراسیون اتاق‌تان را تکمیل کنید. 

میتوانید برای جذابیت اتاق خوابتان و فراهم آوردن نور مناسب اتاق، از لامپ های معلق در بالای تخت خوابتان استفاده کنید. استفاده از رنگ های شاد و خنثی و اکسسوری های ظریف و کاربردی در بزرگ به نظر رسیدن اتاق خواب مربعی شکل شما نقش بسیار پر رنگی دارند.

چیدمان اتاق خواب در دکوراسیون خانه های مربعی شکل


خانه مربعی شکلتان را زیباتر بچینید

همانطور که در این مقاله در مجله اینترنتی بلج خواندید، با دانستن نکات اصولی و کاربردی در مورد چیدمان خانه های مربعی شکل می‌توانید از تمام قسمت های خانه: نشیمن، اتاق ها و اتاق خواب ها به خوبی استفاده کنید. 

چیدمان خانه های مربعی شکل​​​​​​​

هرچند چیدمان منزل کاملا سلیقه ای است؛ اما اگر نکات ذکر شده در این مقاله را به خاطر بسپارید و از آنها در چیدمان‌تان استفاده کنید خانه ای دلباز تر و منظم تر از قبل خواهید داشت.

اگر منزل شما هم مربعی شکل است و هنگام چیدمان آن به مشکل یا مسئله ای برخوردید؛ آن را با ما در میان بگذارید تا با کمک دوستان و متخصصین بلج به شما در چیدمان بهتر منزلتان کمک کنیم.

بیشتر

ورود به فروشگاه

0
5 از 5
تگ ها:

درباره نویسنده

محمد محمدی

محمد محمدی هستم، حدود شش سال قبل از رشته ی IT فارق التحصیل شدم. با بحث شیرین تولید محتوا در دوران داشنجویی آشنا شدم. یکی از موضوعاتی که درباره آن مطالعه ی آزاد زیادی داشتم در ضمینه دکوراسیون داخلی بود و همین علاقه ی من باعث شد تا بتونم یکی از اعضای خانواده بزرگ بلج باشم. در ضمینه دکوراسیون داخلی سال هاست که مشغول فعالیت هستم و امید وارم بتونم اطلاعاتم رو در اختیار کسانی که در این ضمینه فعالیت دارند قرار بدم.

نظر شما

نظرات کاربران