ورود به فروشگاه بُلج

نام :

نام خانوادگی :

ایمیل :

مقالات برگزیده

ورود به حساب کاربری

خانه دکوراسیون داخلی خانه معرفی سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال

معرفی سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال

تخمین زمان مطالعه

8دقیقه
سه شنبه 30 دی 1399

تخمین زمان مطالعه

  8  دقیقه

اگر بخواهیم تعریف دقیقی درباره این سبک دکوراسیون ارائه کنیم باید بگوییم که در این سبک شما دچار هیچ محدودیتی در فرآیند و مراحل انتخاب عناصر اصلی نخواهید داشت. 

به طور مثال اگر به استفاده از انواع ظروف میناکاری محبوب در سبک سنتی علاقه مندید و در کنار آن خواهان استفاده از وسایل مدرن هستید، نه تنها تغییرات گسترده ای در این سبک ایجاد نمی کنید بلکه روند ایجاد حس انتقال را به خوبی ایجاد خواهید کرد. 

از آنجایی که در این سبک دکوراسیون داخلی انتخاب وسایل برای چیدمان منزل، تنوع گسترده ای خواهد داشت، می توانید میزان گرایش سبک ترنزیشنال را به سمت مدرن بودن یا سنتی بودن تغییر دهید. 

استفاده از سبک انتقالی در پذیرایی خانه


سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال برای چه منازل و افرادی مناسب است؟

با توجه به تنوع لوازم و عناصری که در این سبک دکوراسیون استفاده می شود، این سبک برای همه ی خانه ها قابل استفاده خواهد بود. تفاوتی ندارد که منزل شما بسیار بزرگ یا کوچک باشد. با انتخاب اصولی و صحیح انواع لوازم می توانید به بهترین شکل دکوراسیون انتقالی را در منزل خود پیاده سازی کنید.

معمولا افرادی که به رنگ های سرد و خنثی علاقه مند هستند، از این سبک خوششان می آید. اگر از دسته افرادی هستید که تمایلی به تجملاتی بودن ندارید، این سبک مناسب شماست. حال شاید این سوال برایتان پیش آید که اصلی ترین لوازم و عناصر مورد استفاده در دکوراسیون انتقالی کدام اند. در این قسمت از مقاله به بررسی و معرفی این عناصر خواهیم پرداخت. 


تابلوهای ساده و مدرن در کنار تابلوهای بزرگ و تجملی 

تابلوها یکی از مهم ترین عناصر در دکوراسیون انتقالی هستند. معمولا پر طرفدار ترین رنگی که در تابلوهای سبک انتقالی دیده می شود، سفید، آبی آسمانی، طوسی، کرمی و خاکستری کمرنگ است. مهم ترین ویژگی که برای تابلوها، انواع شلف دیواری، باکس و دیگر دکوریجات سبک انتقالی می توان نام برد، خنثی بودن رنگ های مورد استفاده در آن است. 

این رنگ های خنثی در کنار رنگ های شاد و پر نشاط سبک سنتی، هارمونی زیبایی را ایجاد می کند. حال افراد با توجه به علایقی که نسبت به رنگ ها و سبک ها دارند، تصمیم میگیرند که کدام یک از سبک های سنتی یا مدرن را پر رنگ تر کنند. 

رنگ های سبک انتقالی و ترانزیشنال


مبلمان ساده اما تکمیل کننده رنگ های خنثی در سبک دکوراسیون انتقالی 

مبلمان معمولا از مواردی هستند که در دکوراسیون منزل سهم گسترده ای از فضا و چشم انداز اول را به خود اختصاص می دهند. از این رو بهترین گزینه ای هستند که می توانید به واسطه آن ها رنگ دکوراسیون را به صورت دلخواه به سمت سنتی بودن یا مدرن بودن ببرید. 

اگر قسمت های مختلف مانند فرش، دکوریجات، میز تلویزیون و موارد دیگر را در یک دسته بندی قرار دادید و از رنگ های خنثی استفاده کردید، باید از سرویس مبلمان به عنوان تکمیل کننده رنگ دکوراسیون استفاده کنید. زیرا در دکوراسیون انتقالی رنگ های خنثی باید در کنار رنگ های قوی قرار بگیرند تا مفهوم انتقالی به خوبی اجرا شود. 


هماهنگی دکوراسیون مدرن و سنتی در اتاق خواب 

برای پیاده سازی سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال در اتاق خواب کارتان ساده تر است. سادگی و خلوت بودن از ویژگی های مهم دکوراسیون انتقالی محسوب می شود که در چیدمان اتاق خواب به بهترین شکل ممکن می توان از این ویژگی بهره مند شد.

 سرویس خواب را می توان قلب یک اتاق خواب دانست که در دکوراسیون انتقالی بهتر است رنگ خنثی داشته باشد. باز هم با توجه به علاقه تان نسبت به گرایش دکوراسیون انتقالی به مدرن یا سنتی بودن، می توانید رنگ های گرم و پر نشاط را برای سرویس خواب تهیه کنید اما قطعا مواردی مانند پرده ها، فرش یا کاغذ دیواری باید رنگ خنثی و طرح ساده ای داشته باشند که در نهایت حس تعادل برقرار شود. حس تعادل را از مهم ترین ویژگی های سبک دکوراسیون انتقالی می توان دانست. اگر ویژگی های هر سبک دکوراسیون به خوبی شناخته شود، استفاده از آن در قسمت های مختلف سخت نخواهد بود. 

انتخاب سرویس خواب در دکوراسیون سبک انتقالی


مهم ترین ویژگی های سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال چیست؟

احتمالا با توجه به ویژگی هایی که تاکنون در قسمت های مختلف متن بررسی کردیم، اکنون می دانید لازمه های اصلی برای پیاده سازی سبک دکوراسیون چیست. گاهی اوقات با دانستن نکات و ویژگی های هر سبک دکوراسیون می توان آن را به ساده ترین حالت ممکن پیاده سازی کرد.
 نیاز نیست حتما خرید کتابخانه، دکوریجات یا مبلمان خیلی خاص را در برنامه هایتان قرار دهید بلکه با دانستن ویژگی های خاص هر سبک دکوراسیون می توان از آن استفاده کرد. در این قسمت نگاه خلاصه واری به مهم ترین ویژگی های سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال خواهیم داشت. 

•    رعایت تعادل بین دکوراسیون سبک معاصر - سنتی و مدرن 
•    استفاده بیشتر از رنگ های سرد و خنثی در کنار رنگ های پر نشاط و قوی
•    استفاده از نور سرد در کنار نور گرم 

قطعا با رعایت این موارد می توان سبک دکوراسیون را در قسمت های مختلف خانه پیاده سازی کرد. به طور مثال آشپرخانه به عنوان قلب خانه از قسمت هایی است که دستتان برای پیاده سازی هر سبک دکوراسیونی کاملا باز است. 

چیدمان آشپزخانه و میز ناهار خوری در سبک ترانزیشنال​​​​​​​


استفاده از سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال در آشپزخانه 

یکی از تصورات اشتباه درباره دکوراسیون ترنزیشنال این است که پیاده سازی آن در آشپزخانه و رعایت سبک مدرن و سنتی در کنار هم کار سختی است زیرا در آشپزخانه، وسایل بزرگ مانند یخچال و ماشین لباس شویی وجود دارد که نمی توان خیلی آن ها را به سمت سنتی بودن سوق داد.

به صورت کلی این تصور اشتباه است زیرا پیاده سازی دکوراسیون انتقالی با رعایت تعادل سنتی یا مدرن بودن وسایل، نور، پارچه و متریال ممکن است.

حتی در صورتی که یخچال، ماشین لباس شویی، گاز و بیشتر وسایل رنگ یکسانی داشته باشند، باز هم گزینه هایی مانند کابینت، لوستر، فرش، میز و صندلی ناهار خوری، ظروف تزئینی، ساعت و موارد بسیاری وجود دارد که با آن ها می توان تعادل استفاده از رنگ های خنثی و گرم را رعایت کرد. 


پیاده سازی سبک دکوراسیون ترانزیشنال به ساده ترین شکل ممکن 

کلی آنچه که در روند پیاده سازی انواع سبک دکوراسیون توصیه می شود، این است که اطلاعاتتان را درباره چگونگی استفاده از آن سبک زیاد کرده و برای ایده گرفتن، تصاویر زیادی نگاه کنید. نیاز نیست به خرید گسترده ی لوازمات منزل رو بیاورید.

بلکه با خرید یک شی کوچک مانند تابلو، باکس یا حتی شلف دیواری می توان این مرز تعادل میان سبک انتقالی را تغییر داد. در نهایت پیشنهاد می کنیم اگر تجربه استفاده از این سبک دکوراسیون را دارید، در قسمت نظرات مجله بلج با ما در ارتباط باشید و نظر خودتان را اعلام کنید.  

بیشتر

ورود به فروشگاه

0
تگ ها:

درباره نویسنده

محمد محمدی

محمد محمدی هستم، حدود شش سال قبل از رشته ی IT فارق التحصیل شدم. با بحث شیرین تولید محتوا در دوران داشنجویی آشنا شدم. یکی از موضوعاتی که درباره آن مطالعه ی آزاد زیادی داشتم در ضمینه دکوراسیون داخلی بود و همین علاقه ی من باعث شد تا بتونم یکی از اعضای خانواده بزرگ بلج باشم. در ضمینه دکوراسیون داخلی سال هاست که مشغول فعالیت هستم و امید وارم بتونم اطلاعاتم رو در اختیار کسانی که در این ضمینه فعالیت دارند قرار بدم.

نظر شما

نظرات کاربران