ورود به فروشگاه بُلج

نام :

نام خانوادگی :

ایمیل :

مقالات برگزیده

ورود به حساب کاربری

خانه دکوراسیون داخلی خانه نقد دکوراسیون منزل ایرانی، با اشتباهات دکوراسیون ایرانی سنتی آشنا شوید

نقد دکوراسیون منزل ایرانی، با اشتباهات دکوراسیون ایرانی سنتی آشنا شوید

تخمین زمان مطالعه

10دقیقه
چهارشنبه 19 آذر 1399

تخمین زمان مطالعه

  10  دقیقه

همین که در مورد دکوراسیون منزل ایرانی صحبت می کنیم، تصور یک دکوراسیون باوقار با ترکیب رنگ های گرم همراه با المان های سنتی را به خاطر می آوریم. همه این موارد ترکیبی از سبک مدرن و سنتی در دکوراسیون منازل ایرانی را به ما خاطر نشان می کند مواردی که گاهی موجب بی هویتی یک سبک دکوراسیون هم می شود.

متاسفانه بسیاری از افراد در چیدمان دکوراسیون خانه های ایرانی اشتباهات رایجی را دنبال می کنند که در نتیجه همین بی هویتی ظاهری را ایجاد می کند. به همین خاطر ما در این مقاله سعی کردیم تا برخی از این مهم ترین اشتباهات را کنار هم قرار دهیم تا در نهایت بتوانیم نقد کاملی بر برخی از دکوراسیون های ایرانی داشته باشیم. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. 


استفاده از مبل های مجلل برای خانه های کوچک

اگر بخواهیم اتاق خواب و سرویس خواب را از این نقد کنار بگذاریم، بهتر است تا از اتاق پذیرایی و نشیمن نقدهای خود را آغاز کنیم.

از مبل های مجلل برای خانه هایی مجلل استفاده کنید

به جرات می توان گفت که یکی از بزرگترین اشتباهات رایج بین دکوراسیون منازل ایرانی، انتخاب نامناسب مبلمان متناسب با خانه است. به عنوان مثال استفاده از یک مبلمان مجلل و تاجدار در خانه ها زیر 80 متر کمی منطقی به نظر نمی رسد. این انتخاب نادرست باعث می شود تا خانه شما کوچک تر دیده شود. توجه داشته باشید که برای خانه هایی با متراژ کم، بهترین انتخاب استفاده از مبلمان های اسپرت و ساده است. این نوع مبل ها علاوه بر اینکه منزل شما را شیک تر و ساده تر نشان می دهد باعث می شود تا متراژ کوچک خانه خیلی به چشم نیاید. 

به ترکیب رنگ ها در دکوراسیون منزل خود توجه کنید

استفاده بیش از حد از تابلو و دکوراتیوها، پرتکرار ترین اشتباه دکوراسیون منزل ایرانی

یکی دیگر از مهم ترین اشتباهات رایج در منازل ایرانی، استفاده بیش از حد از تابلوها و دکوراتیوهای مختلف است. به عنوان مثال استفاده از تابلو فرش های بزرگ در یک دیوار کوچک و نصب دکوراتیوهای متعدد کنار آن، فرایندی است که موجب می شود خانه شما تاریک و گرفته دیده شود. 

علاوه بر این، استفاده از سبک های متعدد دکوراتیوها و تابلوهای دکوری نیز از جمله اشتباهات رایجی است که کمتر کسی به آن توجه می کند. برای مثال کنار هم قرار گرفتن تابلوهای قرآنی و آیات آسمانی با تابلوهای مدرن و کلاسیک دو سبک متفاوت را کنار هم ارائه می دهد که در نهایت بی هویتی دکوراسیون را ایجاد می کند. 

پیشنهاد ما این است، اگر شما قصد دارید تا از هر دو سبک دکواتیوها استفاده کنید، حتما با خرید کتابخانه، فضایی را برای چیدن تابلوهای ساده و مدرن خود قرار دهید و در کنار آن سعی کنید تا تنها از یک تابلو سنتی برروی دیوار خود استفاده کنید. 

عدم توجه به تناسب رنگ ها مهم ترین نقد بر دکوراسیون ایرانی مدرن


بی توجهی به پالت رنگ ها، اصلی ترین اشتباه یک دکوراسیون ایرانی

بی توجهی به تناسب رنگ ها همیشه دردسر ساز است. ترکیب رنگ های کرم، قهوه ای و زرشکی به عنوان پرتکرار ترین رنگ در دکوراسیون خانه های ایرانی معرفی شده است. اما بسیاری از خانواده های ایرانی بدون توجه به پالت رنگی مرتبط با خانه خود سعی بر این دارند تا از رنگ های ترند و روز در دکوراسیون خانه خود استفاده کنند. 

به عنوان مثال اگر یک خانه با صندلی راک و مبلمان قهوه ای و فرش گردویی را در نظر بگیرید، به هیچ عنوان نباید ترکیب رنگ های گرمی مانند دکوراتیوها سرخابی یا آبی را به آن اضافه کنید. در این قسمت حتی برای اضافه کردن اکسسوری هایی مانند کوسن ها به مبلمان خود، بایستی به پالت رنگی منزل خود توجه داشته باشید تا ناهماهنگی رنگ ها در منزل به چشم نیاید.

دکوراسیون منزل ایرانی​​​​​​​

لوسترهای مجلل را برای خانه های مجلل انتخاب کنید، مهم ترین نقد دکوراسیون منزل ایرانی

یکی دیگر از اشتباهات متداولی که در بیشتر خانه های ایرانی به چشم می آید این است که برای سقف های کوتاه و خانه هایی با متراژ پایین، از لوسترهای مجلل و بزرگ استفاده می کنند. 

استفاده از لوسترهای بزرگ علاوه بر اینکه باعث می شود منزل شما کوچک تر دیده شود، نور نامناسب با فضای خانه را در منزل پخش می کند. پس اگر شما هم دوست دارید از این اشتباه رایج پیروی نکنید، لوستر ساده و متناسب با فضای خانه خود را برای نصب استفاده کنید. 


فرش خانه را متناسب با سبک دکوراسیون انتخابی خریداری کنید

از جمله اشتباهات مرسوم و متداولی که کمتر کسی به آن توجه می کند انتخاب نامناسب فرش است. توجه داشته باشید که بیشتر افراد برای خرید فرش تنها به اندازه اتاق توجه می کنند و در این میان به ست شدن فرش با رنگ مبل یا شلف دیواری و دکوری های موجود در آن و یا سایز مناسب فرش متناسب با مبل توجهی نمی کنند. 

اگر دوست دارید از مبل های ساده و بدون طرح استفاده کنید، به راحتی می توانید از فرش کوچکتری برای چیدمان اتاق خود استفاده کنید تا فضای خانه خیلی گرفته و کوچک به نظر نیاید. 

علاوه بر این، اگر مبلمان شما دارای طرح و نقش است نیز در انتخاب طرح و نقشه فرش خود دقت کنید چرا که هر چقدر مبل شما با فرش فاصله بیشتری داشته باشد، تفاوت طرح و نقشه هر دو کمتر به چشم می آید. 

از لوستر متناسب با فضای خانه خود استفاده کنید​​​​​​​

در این مقاله در مورد مهم ترین و تکرار پذیر ترین اشتباهات رایج در دکوراسیون منازل ایرانی با شما صحبت کردیم، حالا شما می توانید ادامه دهنده این مقاله از مجله اینترنتی بلج باشید و متناسب با دانش و تجربیات خود از سایر اشتباهات دکوراسیون های ایرانی برای ما صحبت کنید. در قسمت کامنت ها با ما همراه باشید. 

بیشتر

ورود به فروشگاه

0
تگ ها:

درباره نویسنده

محمد محمدی

محمد محمدی هستم، حدود شش سال قبل از رشته ی IT فارق التحصیل شدم. با بحث شیرین تولید محتوا در دوران داشنجویی آشنا شدم. یکی از موضوعاتی که درباره آن مطالعه ی آزاد زیادی داشتم در ضمینه دکوراسیون داخلی بود و همین علاقه ی من باعث شد تا بتونم یکی از اعضای خانواده بزرگ بلج باشم. در ضمینه دکوراسیون داخلی سال هاست که مشغول فعالیت هستم و امید وارم بتونم اطلاعاتم رو در اختیار کسانی که در این ضمینه فعالیت دارند قرار بدم.

نظر شما

نظرات کاربران